Okolie a Aktivity / Šport / Cyklistika, cykloturistika

Bicyklom po Piešťanoch a okolí

certifikat
118 1885
Cyklisti Hotel Máj Piešťany
Cyklisti
DSC00803
DSCN3139
DSC00822
DSCN3145
mapa kolookruh
hotel maj sport 00002

Piešťany sú rajom pre cykloturistov. Mesto a jeho okolie sú rovinaté a preto vhodné i pre netrénovaných cyklistov, seniorov, či rodiny s deťmi.

 

V blízkosti hotela vedie Cyklochodník Dubová a tiež Cyklookruh okolo Sĺňavy. Mestom a jeho okolím vedú významné cyklomagistrály:

 

Cyklotrasa v Piešťanoch

Novinka!!

Nový chodník pre cyklistov a korčuliarov v dlžke 2 kilometrov (označený ružovou farbou) je otvorený a vedie iba pár metrov od hotela Máj popri revitalizovanom potoku Dubová.  Paralelne s ním ide dláždený chodník pre chodcov.  V zeleni, bokom od cestnej komunikácie vytvára spojnicu hotela s Cyklookruhom okolo Sĺňavy vedúcom po hrádzi v dĺžke 12,5 kilometra, poprípade s centrom mesta.

Hotel Máj je certifikovaný v rámci projektu „VITAJTE CYKLISTI“ a ponúka bezpečné uloženie Vášho bicykla, stojan a náradie na opravy, kompresor, cykloturistické mapy okolie, požičovňu bicyklov – proste všetko, čo potrebujete pre vydarený cykloturistický pobyt.

Pre milovníkov in-line skatingu sa otvárajú skvelé možnosti pohybu na kvalitnom povrchu v prírodnom prostredí.

 

Vážska cyklomagistrála

súbor vyznačených cyklotrás pozdĺž rieky Váh od Maduníc cez Piešťany a Trenčín do Žiliny. Väčšinou vedená po vážskych hrádzach a asfaltových účelových komunikáciách, ako aj po štátnych cestách. Hlavná trasa vedie od madunickej hydroelektrárne medzi kanálom a Váhom popri vodnom diele Sĺňava do Piešťan. Odtiaľ pokračuje cez Nové Mesto nad Váhom cez Beckov do Trenčína a Nemšovej. Tu po štátnej ceste vedie cez Púchov, Považskú Bystricu, Bytču do Žiliny.

 

Malokarpatská cyklomagistrála:

diaľková cyklotrasa vedúca popod Malé Karpaty. Začína sa v Novom Meste nad Váhom a cez Čachtice, Vrbové, Trstín, Bukovú, Pernek vedie do Vysokej pri Morave, kde sa končí. Väčšinou je vedená po štátnych cestách.

 

Kopaničiarska cyklomagistrála:

vedie naprieč Myjavskou pahorkatinou. Začína sa v Považanoch na Vážskej cyklomagistrále a popod Čachtický hrad, cez Starú Turú a Myjavu vedie do Senice, kde sa končí. Väčšinou je vedená po štátnych a účelových cestách.

 

 

Ing. Daniela Kočišová, Komárno,

5

Dobrý deň. Ak mám zhodnotiť silvestrovský pobyt v hoteli Máj v Piešťanoch musím konštatovať, že to bola veľmi dobrá kúpa. Poskytované služby boli na veľmi dobrej úrovni. Už samotné privítanie na recepcii bolo veľmi srdečné, poskytnuté informácie na zorientovanie boli vynikajúce. Ubytovanie je bezbariérové a povedala by tom že štandardné. Čisto, útulne a príjemne. Chyžné upratovali každý deň. Procedúry boli dopredu naplánované, ale nebol žiadny problém vymeniť nevyhovujúcu procedúru. Denne bol k dispozícii bazén, fitnes, cvičila sa ráno joga. Stravovanie bolo rôznorodé, veľmi chutne podávané - výber zo 6 jedál. Šaláty, ovocie bolo stále naporúdzi neobmedzene. Raňajky boli formou švédskych stolov s veľmi veľkým výberom. Personál bol veľmi ochotný, nebolo nič čo by sa nesnažili splniť. Program bol tiež veľmi dobre zorganizovaný. Silvestrovská zábava bolo pekne pripravená. Hudba hrala živá a aj DJ. Ozaj dôstojné privítanie nového roka. V kaviarni hrala živá hudba - rôznorodý žáner. Každý si našiel svoj štýl. Ponuka nápojov bola tiež veľmi bohatá, čašníci ochotní a úctiví. Hotel má svoj mikrobus, ktorý vozí záujemcov za poplatok do centra mesta, ale nebol žiadny problém si zabezpečiť prepravu aj inde (TESCO, Kaufland, Family center a pod.) Neďaleko hotela je vodná nádrž Sĺňava, cca 15 min. pešej chôdze. Je to krásna prechádzka. V lete je tam možnosť vo...

Top
Close