Okolie a Aktivity / Šport / Cyklistika, cykloturistika

Bicyklom po Piešťanoch a okolí

certifikat
118 1885
Cyklisti Hotel Máj Piešťany
Cyklisti
DSC00803
DSCN3139
DSC00822
DSCN3145
mapa kolookruh
hotel maj sport 00002

Piešťany sú rajom pre cykloturistov. Mesto a jeho okolie sú rovinaté a preto vhodné i pre netrénovaných cyklistov, seniorov, či rodiny s deťmi.

 

V blízkosti hotela vedie Cyklochodník Dubová a tiež Cyklookruh okolo Sĺňavy. Mestom a jeho okolím vedú významné cyklomagistrály:

 

Cyklotrasa v Piešťanoch

Novinka!!

Nový chodník pre cyklistov a korčuliarov v dlžke 2 kilometrov (označený ružovou farbou) je otvorený a vedie iba pár metrov od hotela Máj popri revitalizovanom potoku Dubová.  Paralelne s ním ide dláždený chodník pre chodcov.  V zeleni, bokom od cestnej komunikácie vytvára spojnicu hotela s Cyklookruhom okolo Sĺňavy vedúcom po hrádzi v dĺžke 12,5 kilometra, poprípade s centrom mesta.

Hotel Máj je certifikovaný v rámci projektu „VITAJTE CYKLISTI“ a ponúka bezpečné uloženie Vášho bicykla, stojan a náradie na opravy, kompresor, cykloturistické mapy okolie, požičovňu bicyklov – proste všetko, čo potrebujete pre vydarený cykloturistický pobyt.

Pre milovníkov in-line skatingu sa otvárajú skvelé možnosti pohybu na kvalitnom povrchu v prírodnom prostredí.

 

Vážska cyklomagistrála

súbor vyznačených cyklotrás pozdĺž rieky Váh od Maduníc cez Piešťany a Trenčín do Žiliny. Väčšinou vedená po vážskych hrádzach a asfaltových účelových komunikáciách, ako aj po štátnych cestách. Hlavná trasa vedie od madunickej hydroelektrárne medzi kanálom a Váhom popri vodnom diele Sĺňava do Piešťan. Odtiaľ pokračuje cez Nové Mesto nad Váhom cez Beckov do Trenčína a Nemšovej. Tu po štátnej ceste vedie cez Púchov, Považskú Bystricu, Bytču do Žiliny.

 

Malokarpatská cyklomagistrála:

diaľková cyklotrasa vedúca popod Malé Karpaty. Začína sa v Novom Meste nad Váhom a cez Čachtice, Vrbové, Trstín, Bukovú, Pernek vedie do Vysokej pri Morave, kde sa končí. Väčšinou je vedená po štátnych cestách.

 

Kopaničiarska cyklomagistrála:

vedie naprieč Myjavskou pahorkatinou. Začína sa v Považanoch na Vážskej cyklomagistrále a popod Čachtický hrad, cez Starú Turú a Myjavu vedie do Senice, kde sa končí. Väčšinou je vedená po štátnych a účelových cestách.

 

Užitočné linky:


Informácie o cyklotrasách v Piešťanoch a okolí na stránke Piešťanského informačného centra

Vytvorte si trasu na stránke

Cykloturistické informácie na stránke

Predajne bicyklov a cyklopotrieb, opravovne bicyklov na stránke 

 

 

Zuzana Michalková, Čingovská 9, 040 12 Košice, Slovensko, 24. - 30. 10. 2010

5

Vážený pán riaditeľ PhDr. Branislav Širilla, vážený pán Juraj Lulovič a ostatný personál zariadenia "Máj", Piešťany, dovoľte mi prosím, napísať na vaše stránky pár viet. V dňoch 24. - 30. 10. 2010 sme strávili vo vašom hotelovom zariadení šesť nádherných dní. Bol to prvý relaxačný pobyt členov Spoločnosti Parkinson Slovensko. Skupinu tvorilo 35 parkinsonikov (niektorí boli aj s rodinnými príslušníkmi) a jedna členka - fyzioterapeutka českej Společnosti Parkinson, o.s. Tá nám zabezpečovala cvičenie v bazéne i na suchu. Hneď úvodom musím povedať, že pán Juraj Lulovič, s ktorým som od začiatku bola v telefonickom kontakte, si veľmi pozorne vypočul moje požiadavky. Ako aj špecifiká Parkinsonovej choroby, na ktoré som ho chcela upozorniť. Už prvé rozhovory s ním mi dávali jasný signál, že hotel "Máj" Piešťany bude práve to, čo pre svojich členov - parkinsonikov hľadám. Posledné októbrové dni sme strávili u vás. A ak som v úvode spomínala šesť nádherných dní, tak to ešte podčiarkujem. Moje poďakovanie patrí všetkým, celému týmu pracovníkov. Tým, ktorí sú klientom na očiach, ale aj tým, ktorých nie je vidno. Všetci, skutočne všetci tvoríte jednotný celok. A ja si myslím, že ten celok je tak kvalitný nielen snahou a výsledkom manažérskych kvalít vrcholného manažmentu, ale aj poctivou, každodennou prácou vás všetkých. Ďakujem vám všetkým, pri...

Top
Close