Hotelové služby / Liečebné terapie / Minerálny kúpeľ

Minerálny kúpeľ "Zrkadlisko" Piešťany

Minerálny_sedací_kľudový_kúpeľ_"Zrkadlisko"_38°C_hotel_Máj_Piešťany
Minerálny kúpeľ "Zrkadlisko" 38°C
Mineral Bath 3
Mineral bath 2

Od konca roka 2015 sú minerálne kúpele spolu s bahennými zábalmi hlavnou procedúrou v každom liečebnom pobyte v našej ponuke: Chuť Piešťan, Štandard, Klasik, Optimal, Intenzív a Individuál.


Viac o terapii:

Malý sedací kľudový bazén naplnený vodou s teplotou 38°C.  Mineralizovaná  voda sa vyznačuje vysokým obsahom  sodíka, nátria , kália, brómu, magnézia  a iných dôležitých minerálov a stopových prvkov. 

 

Pacient sedí po obvode bazénu ponorený do vody do výšky ramien. Počas celého kúpeľa sú pacienti pod stálym dozorom. Povrch  tela predstavuje  veľmi veľkú plochu, ktorá  prostredníctvom kože môže absorbovať veľké množstvo minerálov z vodného prostredia. 

 

Účinok je celkove relaxačný, ukľudňujúci, s poklesom krvného tlaku a tepovej frekvencie, priaznivo vplýva  na ochorenia kĺbov a chrbtice. Nastáva zlepšenie prekrvenia, a tým sa zvyšuje látková výmena a to nielen v koži, ale v celom tele. Minerálny  vodný kúpeľ tiež podporuje  odstraňovanie  toxínov  z tela. 

 

Kúpeľ v minerálnom bazéne a jeho dĺžka podlieha predpisu lekára, zväčša trvá 10 - 20 minút a je zakončený celkovým suchým zábalom trvajúcim cca 10 - 15 minút. 

 

Pred vstupom do kúpeľa je nutné použiť sprchu, po kúpeli sa nesprchujte. 

Trvanie: 20 min. kúpeľ + 20 min. suchý zábal       

Teplota: 38°C


Top
Close