Hotelové služby / Liečebné terapie / Ponuka len pre Piešťancov

Zvýhodnená ponuka procedúr pre obyvateľov Piešťan

Cenník zvýhodnených balíčkov

Balíček 1. Minerálny kúpeľ 20´(38 °C) + suchý zábal 20´ Klasická Masáž 20´   18,90 € (pôvodne 27 €)
Balíček 2. Minerálny kúpeľ 20´(38 °C) Parafango zábal 20´ Breussova Masáž 20´ 27,00 € (pôvodne 37 €)
Balíček 3. Bahenný zábal 20 ´ + suchý zábal 20´ Klasická Masáž 20´   29,90 € (pôvodne 43 €)
Balíček 4. Bahenný zábal 20´+ suchý zábal 20´ Minerálny kúpeľ 20´ + suchý zábal 20´ Klasická masáž 20´ 48,90 € (pôvodne 70 €)

 

Objednávky a informácie:

Po - Pia: 8:00 - 16:00 +421337741202; v iné hodiny: +421905645722

Procedúry poskytujeme denne i vo večerných hodinách.

Zábal liečivým minerálnym bahnom 42°C

Zábal_prírodným_minerálnym_bahnom_42°C_hotel_Máj_Piešťany_Slovenkso
Zábal prírodným bahnom 42°C

Liečebná terapia vo forme čiastočných zábalov minerálnym sírnatým peloidom - bahnom podávaným na chrbticu a kĺby.  Hmota dlho udržiava teplo a tým zvyšuje prekrvenie tkanív. Tým uvoľňuje stuhnutosť a znižuje bolestivosť pri chronických bolestivých ochoreniach pohybového aparátu, najmä u artróz. Bahno však nie je len obyčajným nosičom tepla, ale navyše cez kožu odovzdáva telu minerály a iné biologicky aktívne látky.

Trvanie: 20 min. bahenný zábal + 20 min. suchý zábal       

Teplota: 42 – 45°C

Minerálny kľudový bazén (Zrkadlisko) 38°C

Minerálny_sedací_kľudový_kúpeľ_"Zrkadlisko"_38°C_hotel_Máj_Piešťany
Minerálny kúpeľ "Zrkadlisko" 38°C

Malý sedací kľudový bazén naplnený vodou s teplotou 38°C.  Mineralizovaná  voda sa vyznačuje vysokým obsahom  sodíka, nátria , kália, brómu, magnézia  a iných dôležitých minerálov a stopových prvkov. 

Pacient sedí po obvode bazénu ponorený do vody do výšky ramien. Počas celého kúpeľa sú pacienti pod stálym dozorom. Povrch  tela predstavuje  veľmi veľkú plochu, ktorá  prostredníctvom kože môže absorbovať veľké množstvo minerálov z vodného prostredia.  

Účinok je celkove relaxačný, ukľudňujúci, s poklesom krvného tlaku a tepovej frekvencie, priaznivo vplýva  na ochorenia kĺbov a chrbtice. Nastáva zlepšenie prekrvenia, a tým sa zvyšuje látková výmena a to nielen v koži, ale v celom tele. Minerálny  vodný kúpeľ tiež podporuje  odstraňovanie  toxínov  z tela. 

Kúpeľ v minerálnom bazéne  zväčša trvá 10 - 20 minút a je zakončený celkovým suchým zábalom trvajúcim cca 10 - 15 minút.     Teplota: 38°C

Klasická masáž chrbta 20 min.

Liečebné masáže chrbta ako_kúpeľná_terapia_hotel_Máj_Piešťany_Slovensko
Liečebné masáže chrbta

Masážou sa podporuje prekrvenie kože a dosahuje sa zrýchlené vyprázdňovanie povrchových žíl a lymfatických ciev. Tým sa dosahuje odstránenie nepotrebných produktov látkovej výmeny.  Masáž  priaznivo ovplyvňuje svalový tonus, zvyšuje svalovú výkonnosť a znižuje bolestivosť. Celkový účinok masáže nastáva po zlepšení prietoku krvi na periférii, ktorým sa ovplyvňuje činnosť srdca, obličiek, zlepšuje sa výmena krvných plynov a termoregulačné procesy.

Masáž má  povzbudzujúci účinok na celkovú výkonnoť, spánok a stav nervového systému. Skúsený masér vie zistiť miesta napätia kože a svalov a podľa toho zvolí vhodnú techniku masáže.

Pacientom odporúčame pred masážou sa osprchovať, koža by mala byť čistá a nespotená. Čiastočná masáž je v rozsahu 20 minút a môže sa aplikovať denne.

Cenník všetkých liečebných a wellnesových procedúr

Medical Wellness Hotela Máj je ambulantné neštátne zdravotnícke zariadenie spoločných vyšetrovacích zložiek v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Nie sme partnerom zdravotných poisťovní.

 

Tešíme sa na Vašu návštevu a možnosť pomôcť Vám.

Rezervovať:

Top
Close