Hotelové služby / Relax centrum

Relax centrum

Krytý_relaxačný_bazén_hotel_Máj_Piešťany_s_vodou_teplou _30 - 33°C_ rozmer u_10 x 6 metrov_je_ prístupný_iba_ubytovaným_hosťom_denne_od_6_do_21_h

Krytý_relaxačný_bazén_hotela_Máj_Piešťany_s_vodou_teplou _30 - 33°C_ rozmer u_10 x 6 metrov_je_ prístupný_len_ubytovaným_hosťom_denne_od_6_do_21_h
Krytý bazén 30-33°C
w MG 1991
Family at pool
Fínska sauna
Jaccuzi 2
Mineral Bath 3
Masážne kreslo
Parafango
Whirl Tub
reflexna masaz chodidiel1
Reflexná_masáž_rúk_ako_kúpeľná_terapia_hotel_Máj_Piešťany_Slovensko
Reflexná masáž rúk

Hotelový krytý relaxačný bazén

(6 x 10 m, hĺbka 1,50 - 1,30 metra, teplota vody 30 - 33°C) je ideálny pre vyplavenie stresu, príjemné uvoľnenie a cvičenie vo vode. Mimoriadne vhodný je i na plávanie batoliat a malých detí. Vstup do bazéna je zahrnutý v cene liečebných a relaxačných pobytov (neplatí pre akciové ceny ubytovania) a je povolený len ubytovaným hosťom. Bazén je spojený s letnou slnečnou terasou s ležadlami a slnečníkmi. Môžete si tu dopriať i osviežujúce nápoje a deti tu nájdu malé ihrisko. Bazén je otvorený od 6:30 do 22:00 hod.

 

(Pre podrobné info prejdite kurzorom nad podčiarknutý text)

Okrem bazéna je Vám k dispozícii aj hydromasážna jacuzzi vírivkaCalifornia Cooperage 281
- 43 trysiek
- vodopádová masáž
- 1 ležadlo
- 6 sedadiel
- Shiatsu "akupresúrne" masážne sedadlo
- zóna uvoľnenia krku
- vstavaný generátor ozónu
(od jari do jesene), fínska saunaTáto hypertermická procedúra so striedaním tepelných podnetov sa využíva na upevňovanie imunity a otužovanie organizmu. Trvá 1 hod.
Pred vstupom do sauny je potrebné sa osprchovať (bez použitia mydla), do sauny sa vstupuje úplne nahý iba s plachtou. Teplota v saune dosahuje 80 - 90°C, výška teploty sa reguluje tým, že sedíme na nižších alebo vyšších lavičkách, ktoré sa nazývajú "lauteet". Teplom sa otvárajú póry na potiacej sa pokožke.
Kamene na ohnisku ("kiuas") v rohu sú veľmi horúce a keď sa na ne naleje voda, oblak pary zahalí miestnosť. Para zväčšuje pocit horúčavy v saune. Ako často nalievať vodu na rozpálené kamene je individuálne. Po 5-20 minútach je potrebné sa ochladiť studenou sprchou alebo zaplávaním si v jazere alebo mori. Tento postup sa opakuje aspoň dvakrát, zhora nie je limitovaný. Celý proces trvá 30 minút až 1 hodinu. Na konci je potrebné sa osprchovať s použitím mydla a šampónu.  

, soláriumUltrafialové žiarenie je súčasťou slnečného svetla, vyznačuje sa veľmi intenzívnou fotochemickou a biologickou aktivitou.
Zložky žiarenia: - zložka UV-A (vlnová dĺžka 315 - 400 nm) je energeticky chudobnejšia, pre svoju vyššiu prenikavosť má liečivý význam. UV žiarenie s vlnovou dĺžkou 250 – 300 nm sa podieľa na tvorbe vitamínu D. - zložka UV-B (vlnová dĺžka 280 - 315 nm) sa v slnečnom žiarení podieľa predovšetkým na vzniku erytémov a pigmentácie kože. - zložka UV-C (vlnová dĺžka < 280 nm) sa pohlcuje v horných vrstvách atmosféry vďaka vrstve ozónu. Má baktericídne účinky. Šetrne aplikované UV žiarenie má vplyv na zlepšenie obranyschopnosti organizmu, zlepšenie svalovej výkonnosti, podporuje tvorbu červených krviniek. Na druhej strane predovšetkým žiarenie UV-C, ale i iné zložky, majú pri dlhodobom pôsobení kancerogénne účinky.
Moderné solária sú kombináciou viacerých zdrojov UV i infračerveného žiarenia. Sú vhodné pre prevenciu krivice, zníženej kondícii, únavnosti, chudokrvnosti, niektorých neuralgií a rade alergických a kožných ochorení (špeciálne lampy).
Dávkovanie určí lekár, začína sa od 30 sekúnd a zvyšuje sa šetrne po 1 min., max. do 10 minút (dávkovanie je však prísne individuálne).
Solárium sa však nevyužíva iba na liečebné účely. Špeciálny prístroj - biosolárium - je určený ku kozmetickým účelom - na dosiahnutie vzhľadu opáleného tela, ale aj na podporu tvorby vitamínu D. Má i sedatívny účinok. Žiarenie sa aplikuje na celé telo.
Biosolárium využíva kombináciu UV-A a UV-B žiarenia.
Indikácie: posilnenie nešpecifickej obranyschopnosti, stavy po operáciách , psoriasis, niektoré ochorenia kože, celková rekonvalescencia
Kontraindikácie: nádorové ochorenia, stavy po radioterapii, fotodermatózy, tažká ateroskleróza, atrofická pokožka, herpes zoster, otvorené rany

, fitnessJe predovšetkým zamerané na cielené a odborne vedené kondičné posilňovanie jednotlivých svalových skupín. Jednotlivé posilňovacie stroje sú zamerané vždy pre rôzne skupiny svalov, ktoré sa prevažne podieľajú na určitom izolovanom pohybe (napríklad upaženie, pripaženie, zohnutie, vystretie, vnútorná a vonkajšia rotácia a podobne).
 

 

V kúpacom plášti sa vyberiete zo svojej izby do hotelového Relax centra, kde Vám kvalifikovaní maséri a fyzioterapeuti poskytnú službu podľa Vášho výberu:

 (Pre podrobné info prejdite kurzorom nad podčiarknutý text)

 

Naši maséri a fyzioterapeuti sú tu pre Vás:

  • v utorok a štvrtok od 8:00 do 15:30 hod.
  • v pondelok, stredu, piatok a sobotu od 8:00 do 18:30 hod.
  • v nedeľu od 8:30 do 12.30 hod.

 

Ak máte záujem o zakúpenie niektorej zo služieb Relax centra (nad rámec predplateného balíka), kontaktujte čo najskôr (ideálne ešte pred príjazdom) recepciu, ktorá Vás poinformuje o možných termínoch.

Cenník poskytovaných procedúr na stiahnutie v PDF

Top
Close