Okolie a Aktivity / Šport / Cyklistika, cykloturistika

Bicyklom po Piešťanoch a okolí

Piešťany sú rajom pre cykloturistov. Mesto a jeho okolie sú rovinaté a preto vhodné i pre netrénovaných cyklistov, seniorov, či rodiny s deťmi.

 

V blízkosti hotela vedie Cyklochodník Dubová a tiež Cyklookruh okolo Sĺňavy. Mestom a jeho okolím vedú významné cyklomagistrály:

 

Cyklotrasa v Piešťanoch

Novinka!!

Nový chodník pre cyklistov a korčuliarov v dlžke 2 kilometrov (označený ružovou farbou) je otvorený a vedie iba pár metrov od hotela Máj popri revitalizovanom potoku Dubová.  Paralelne s ním ide dláždený chodník pre chodcov.  V zeleni, bokom od cestnej komunikácie vytvára spojnicu hotela s Cyklookruhom okolo Sĺňavy vedúcom po hrádzi v dĺžke 12,5 kilometra, poprípade s centrom mesta.

Hotel Máj je certifikovaný v rámci projektu „VITAJTE CYKLISTI“ a ponúka bezpečné uloženie Vášho bicykla, stojan a náradie na opravy, kompresor, cykloturistické mapy okolie, požičovňu bicyklov – proste všetko, čo potrebujete pre vydarený cykloturistický pobyt.

Pre milovníkov in-line skatingu sa otvárajú skvelé možnosti pohybu na kvalitnom povrchu v prírodnom prostredí.

 

Vážska cyklomagistrála

súbor vyznačených cyklotrás pozdĺž rieky Váh od Maduníc cez Piešťany a Trenčín do Žiliny. Väčšinou vedená po vážskych hrádzach a asfaltových účelových komunikáciách, ako aj po štátnych cestách. Hlavná trasa vedie od madunickej hydroelektrárne medzi kanálom a Váhom popri vodnom diele Sĺňava do Piešťan. Odtiaľ pokračuje cez Nové Mesto nad Váhom cez Beckov do Trenčína a Nemšovej. Tu po štátnej ceste vedie cez Púchov, Považskú Bystricu, Bytču do Žiliny.

 

Malokarpatská cyklomagistrála:

diaľková cyklotrasa vedúca popod Malé Karpaty. Začína sa v Novom Meste nad Váhom a cez Čachtice, Vrbové, Trstín, Bukovú, Pernek vedie do Vysokej pri Morave, kde sa končí. Väčšinou je vedená po štátnych cestách.

 

Kopaničiarska cyklomagistrála:

vedie naprieč Myjavskou pahorkatinou. Začína sa v Považanoch na Vážskej cyklomagistrále a popod Čachtický hrad, cez Starú Turú a Myjavu vedie do Senice, kde sa končí. Väčšinou je vedená po štátnych a účelových cestách.

 

Top
Close