Okolie a Aktivity / Šport / Cyklistika, cykloturistika

Bicyklom po Piešťanoch a okolí

certifikat
118 1885
Cyklisti Hotel Máj Piešťany
Cyklisti
DSC00803
DSCN3139
DSC00822
DSCN3145
mapa kolookruh
hotel maj sport 00002

Piešťany sú rajom pre cykloturistov. Mesto a jeho okolie sú rovinaté a preto vhodné i pre netrénovaných cyklistov, seniorov, či rodiny s deťmi.

 

V blízkosti hotela vedie Cyklochodník Dubová a tiež Cyklookruh okolo Sĺňavy. Mestom a jeho okolím vedú významné cyklomagistrály:

 

Cyklotrasa v Piešťanoch

Novinka!!

Nový chodník pre cyklistov a korčuliarov v dlžke 2 kilometrov (označený ružovou farbou) je otvorený a vedie iba pár metrov od hotela Máj popri revitalizovanom potoku Dubová.  Paralelne s ním ide dláždený chodník pre chodcov.  V zeleni, bokom od cestnej komunikácie vytvára spojnicu hotela s Cyklookruhom okolo Sĺňavy vedúcom po hrádzi v dĺžke 12,5 kilometra, poprípade s centrom mesta.

Hotel Máj je certifikovaný v rámci projektu „VITAJTE CYKLISTI“ a ponúka bezpečné uloženie Vášho bicykla, stojan a náradie na opravy, kompresor, cykloturistické mapy okolie, požičovňu bicyklov – proste všetko, čo potrebujete pre vydarený cykloturistický pobyt.

Pre milovníkov in-line skatingu sa otvárajú skvelé možnosti pohybu na kvalitnom povrchu v prírodnom prostredí.

 

Vážska cyklomagistrála

súbor vyznačených cyklotrás pozdĺž rieky Váh od Maduníc cez Piešťany a Trenčín do Žiliny. Väčšinou vedená po vážskych hrádzach a asfaltových účelových komunikáciách, ako aj po štátnych cestách. Hlavná trasa vedie od madunickej hydroelektrárne medzi kanálom a Váhom popri vodnom diele Sĺňava do Piešťan. Odtiaľ pokračuje cez Nové Mesto nad Váhom cez Beckov do Trenčína a Nemšovej. Tu po štátnej ceste vedie cez Púchov, Považskú Bystricu, Bytču do Žiliny.

 

Malokarpatská cyklomagistrála:

diaľková cyklotrasa vedúca popod Malé Karpaty. Začína sa v Novom Meste nad Váhom a cez Čachtice, Vrbové, Trstín, Bukovú, Pernek vedie do Vysokej pri Morave, kde sa končí. Väčšinou je vedená po štátnych cestách.

 

Kopaničiarska cyklomagistrála:

vedie naprieč Myjavskou pahorkatinou. Začína sa v Považanoch na Vážskej cyklomagistrále a popod Čachtický hrad, cez Starú Turú a Myjavu vedie do Senice, kde sa končí. Väčšinou je vedená po štátnych a účelových cestách.

 

 

Zemanovci, Košice, 3. - 10. 1. 2016

4

Ďakujeme za príjemne strávený týždeň vo Vašom hoteli. Treba oceniť podrobné informácie, ktoré nám boli poskytnuté zo strany recepcie už pri rezervácii pobytu. Čo sa týka lekárskej prehliadky a liečebných procedúr, niet čo vytknúť, personál tvoria samí profesionáli. Je to super, že sa snažíte manželskému páru časovať procedúry približne v rovnakom čase a tak, aby mal človek celý voľný poldeň na vlastné aktivity. Izba bola lepšia ako sme čakali (priznávam, že sme boli nachystaní na niečo tradične socialistické), našťastie sa snažíte postupne renovovať izby a nám sa ušla práve taká, takže veľké plus :-) Chyžné boli úslužné a ochotné pomôcť, keď bolo treba. Strava bola taká domáca, na Michelinovskú hviezdičku by to nebolo, ale vďaka bohatému výberu sme si vedeli vždy vybrať a zjedli sme takmer všetko. Vďaka za šalátový bar - hlavne ten mrkvový šalát bol skvelý. Akurát na raňajkách bolo málo sladkého pečiva. Občas sa žiada aj niečo také, tu by sa možno zišlo pridať. Ani na tú slovenskú raňajkovú hotelovú kávu si nevieme zvyknúť (bohužiaľ je to v našich končinách už taká zlá tradícia, vždy si povzdychneme - zlaté Taliansko), uvítali by sme bohatšiu ponuku čajov (tie sáčkové z Metra sú možno lacné, ale vyzerajú ako pozametaný odpad zo zeme, ostáva po nich v šálke veľký bordel), ešte že v kaviarni to bolo lepšie. Z hotelov, ktoré sme doteraz...

Top
Close